?

Log in

No account? Create an account

Next Entry

Ну що ж дочекались! Нарешті я в жж:) Навідміну від "Пам'яток Галичини" і каталогу костелів, тут публікуватиму лише руїни - тобто ту архітектуру що знаходиться в покинутому стані. Об'єкт дослідження - Галичина або Kresy. Намагатимуся показувати її реальний стан, знаходити умови що призвели до такого і т. д. Думаю мій проект вам сподобається:)

Отож, розпочинаю із Соколівки (тої що біля Бібрки). Костел який вразить усіх, як своєю величчю так і станом у якому він знаходиться.

Руїни оборонного готичного костела Святої Трійці збудованого, як зазначає Орест Мацюк у 1594 році (пізніше перебудований). Святиня була спалена при УПА в 1944 році, після 2 Світової війни використовувалася як магазин і колгоспний гараж. На сьогодні - покинута і знаходиться в стані руїни. Всередині є фрагменти розписів з поч. 20 ст. Збереглися рештки оборонних мурів, башти з бійницями, в'їздна брама від яких вже майже нічого не залишилося, якщо в 2005 році на сайті www.castles.com.ua (стаття про Соколівку) ще був задній дах,то на 2 лютого 2009 року (час відвідання Соколівки) його вже там немає...мало того костел руйнується на власних очах. Боюся лише уявити собі в якому він зараз стані...

        Костел в Соколівці. Стан на 1993 р.

Цінні розписи завалилися разом з хорами, а зі стелі кожних 10 секунд падає кусок цегли. Мури костелу дуже нагадують замкові, біля них влаштували смітник, навіть тварини біля костелу вже бродять, бачив зайця, що пробігав біля нього. Костел видніється вже здалеку із села Кологори, дуже мені нагадав розташування костелу в Червоногородському каньйоні на Тернопіллі. Цінні речі з костелу зберігають у Львівський галереї мистецтв.
  
Костел в Соколівці приречений на зникнення...боюся що відновити святиню не вдасться...аж за дуже вона вже запущена:(

Фото 04.02.09!


 

Comments

( 2 comments — Leave a comment )
pingback_bot
Dec. 5th, 2011 08:29 pm (UTC)
Костел в Соколівці
User sashykn referenced to your post from Костел в Соколівці saying: [...] та одного ЖЖ [...]
pingback_bot
Dec. 8th, 2011 05:44 am (UTC)
Костел в Соколовке
User jumpingrat referenced to your post from Костел в Соколовке saying: [...] Подробнее про постройку - http://nazarlanko.livejournal.com/1203.html [...]
( 2 comments — Leave a comment )