?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Ямельня

 Ямельня - село в Яворівському районі Львівської області, розташоване за 14 км від Львова перед відомим відпустовим місцем Страдчем. До сьогодні в Ямельні збереглася цікава римо-католицька каплиця.


Про цю святиню майже нічого не відомо, тільки те що збудована вона була в 1935 році як філіальна каплиця парафії Івано-Франкове. 
  
Каплиця з двома вежами - ще щось оригінальне, не так часто побачиш на наших теренах саме такі закинуті святині. Впринципі тільки й тим вона вирізняється, оскільки ще якихось додаткових архітектурних деталей немає, в інтер'єрі - пусто. Каплиця розташована в кінці села на горбі біля ставу.
Взагалі поїздку в Ямельну можна віднести до категорії неплановані подорожі. Тому що відвідали ми її тільки тому що було вікно між парами, а ще дивлячись на прекрасну погоду (березень 2010 р.) і те що Роман Карвацький прихопив тоді із собою фотоапарат. Тобто всі обставини склалися так, що ми просто зобов'язані були поїхати в Ямельну, тим паче що намічали цю подорож вже раніше.

Біля ставу Роман знайшов ще цікаву і стару руїну - швидше всього колишнього мосту.

 

Comments

( 3 comments — Leave a comment )
(Deleted comment)
nazarlanko
Feb. 20th, 2011 11:21 am (UTC)
я теж так вважаю:)
До речі, приєднуйтеся до спільноти про закинуті костели - http://community.livejournal.com/koscioly/
(Deleted comment)
nazarlanko
Feb. 20th, 2011 11:39 am (UTC)
це тішить:)
alexstrogonov
Jan. 20th, 2015 06:01 pm (UTC)
Костел в Ямельні
Хочу сказати кілька слів про цей костел. В с. Ямельня жила моя бабуся і я там провів частину свого дитинства в 90-ті роки вже минулого 20 ст. Польський костел - так називають його жителі села знаходиться в центрі села на пагорбі - внизу ставок , навпроти через ставок початкова школа біля дороги ( 1-3 класи ) та клюб на горі ( тепер Народний дім з бібліотекою ), а збоку від клубу внизу - магазин . В радянські часи в костелі був склад , а на початку 90-тих р. там був цех з виготовлення поліетиленової пакувальної плівки ( т.з. "целофан" ). Цех горів і відтоді костел "покинутий " зовсім . Я пам"ятаю як всередину ми із сусідськими дітлахами пробирались через шпару між зачиненими на ланцюг і колодку дерев'яними дверима , збирали залишки пластику - такі різнокольорові кульки та схожі на котушки пластмасові штукенції. Ми були дітьми і вважали, що то різнокольорові дорогоцінні камінці - наші скарби. От такі справи.

Edited at 2015-01-20 06:02 pm (UTC)
( 3 comments — Leave a comment )