?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Брюховичі - прильвівське селище за 8 км від центру міста. Це одне з головних місць відпочинку львів'ян, що славиться своїми сосновими лісами та озерами. До 1957 року селище було райцентром області. За радянських часів Брюховичі були відомим курортним містечком для дітей та молоді. На сьогодні колишні табори перебувають в приватних руках або використовуються не за призначенням.

Але Брюховичі - це не тільки фешинебильні котеджі...увагу допитливого туриста привернуть руїни австрійського військового форту, що знаходяться у лісовій зоні Брюхович.                                                                                                  
                               
Руїни форту знаходяться одразу за кладовищем при в'їзді зі Львова (Голоско). Дорогу до руїн мені вказали люди що прибирали на кладовищі (спочатку я навіть не планував їх оглядати - бо в Брюховичах був по справах, а замітивши з вікна маршрутки щось подібне на цвинтарну каплицю - я не міг такого опустити). Про форт в Брюховичах мені було відомо вже давніше, але я собі уявляв що він розташований набагато далі від цвинтаря ніж виявилося насправді.

 

Руїни "розкидані" на горбі, збуловані з цегли у 80-х роках 19 століття. Форт являє собою кілька збережених тунелей у формі видовженого прямокутника та менш дрібних руїн які просто "стирчать" із землі та окопи.

 

Тунелі мають "віконця", що служили для бойових цілей.Впринципі для мене будь-які старі руїни цікаво побачити, але цього разу якогось особливого враження вони на мене не справили. Але їх варто оглянути хоча б для того щоб помилуватися гарними краєвидами Брюхович та тлі соснових лісів.
 

Tags: